Specjalny pokaz filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w Łodzi

Narodowe Centrum Kultury, organizator akcji społeczno-edukacyjnej „PRAWDA JEST NIEŚMIERTELNA”, zaprosił na specjalny pokaz filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” z okazji 25. rocznicy tragicznej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Pokaz odbył się 16 października br. o godzinie 19.30 w kinie Charlie przy ul. Piotrkowskiej 203/205.

Przed pokazem, o godzinie 15.00, w sali kawiarenki filmowej kina Charlie odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Rafał Wieczyński – reżyser filmu, Krzysztof Dudek – dyrektor Narodowego Centrum Kultury oraz aktorzy i twórcy produkcji.

Film opowiada o wydarzeniach, które ukształtowały najnowszą historię Polski. Ukazuje rolę ks. Jerzego w budzeniu świadomości i dążeniu do prawdy, dzięki czemu możemy obchodzić w tym roku 20. rocznicę odzyskania wolności.

O godz. 18.00 w Kościele Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi odbyła się, poprzedzająca projekcję, msza intencyjna z udziałem solistów Teatru Wielkiego oraz twórców kultury i sztuki.


Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Partner: Kino Charlie  

Plan wydarzeń:
1. GODZ 15:00 – konferencja prasowa w sali kawiarenki filmowej kina Charlie
z udziałem dyrektora Narodowego Centrum Kultury, reżysera, aktorów i twórców filmu.

2. GODZ 18:00 – msza św. w PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA JEZUS (ul. Sienkiewicza 60) w intencji ks. Jerzego Popiełuszki z udziałem twórców kultury i sztuki. Pieśni kościelne zaśpiewają soliści Teatru Wielkiego w Łodzi (m. in. Anna Cymermann i Dorota Dudzińska) przy akompaniamencie prof. Bogny Dulińskiej. Czytania liturgiczne – aktorzy: Bogusława Pawelec i Maciej Małek.

3. Przejazd harleyowców Knight Riders z kościoła do kina Charlie.

4. GODZ 19:30 - 19:50 – krótki koncert zespołu Chili My.

5. GODZ 19:50 - 20:00 – powitanie gości przez Krzysztofa Dudka – dyrektora Narodowego Centrum Kultury i Rafała Wieczyńskiego – reżysera filmu.

6. GODZ 20:00 - 22:30 – pokaz filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w Sali Studyjnej Kina Charlie.

organizatorzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowe Centrum Kultury