Konkurs „Sabaton pod Wizną”

Narodowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie „Sabaton pod Wizną”.


Konkurs odbywa się w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nawiązuje do bitwy pod Wizną, która miała miejsce w dniach 7–9 września 1989 r.: 720 żołnierzy polskich pod dowództwem kapitana Raginisa przez trzy dni powstrzymywało blisko czterdziestotysięczną armię niemiecką w marszu na Brześć.
Szwedzki zespół power metalowy „Sabaton” nagrał specjalny utwór „40:1” (album „Art of War”) poświęcony bohaterstwu Polaków walczących pod Wizną.
Narodowe Centrum Kultury, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wizna 1939”, zaprasza wszystkich zwycięzców konkursu „Sabaton pod Wizną” na uroczystości i koncert w Górze Strękowej w niedzielę 6 września 2009 r.

Zespół „Sabaton” zagra koncert na miejscu dawnego pola bitwy.

Stowarzyszenie „Wizna 1939” zaprasza tego dnia na uroczystości, m.in.: polową mszę św. i apel poległych, rekonstrukcję bitwy, premierę filmu „Polskie Termopile”, koncert zespołów „Forteca” i „Sabaton”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.wizna1939.eu.

Nagrodami w konkursie są miejsca siedzące w autokarach wyjeżdżających z Warszawy o godz. 9.00 w niedzielę 6 września 2009 r. do Góry Strękowej i wracających do Warszawy po zakończeniu koncertu zespołu „Sabaton”, tj. ok. godz. 22.00. Dla uczestników przejazdu przewidziany jest lunch.

Zasady konkursu „Sabaton pod Wizną”

Uwaga!!!
Konkurs zostaje przedłużony do dnia 4 września (piątek), do godz. 12.00.

 

  1. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie.
  2. Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie od godz. 12.00 2 września do godz. 12.00 4 września 2009 r. wysłać na adres konkurswizna@nck.pl zgłoszenie w postaci wiadomości e-mail zawierającej następujące informacje:
    - imię i nazwisko nadawcy
    - numer telefonu nadawcy.
  3. W dniu 4 września 2009 w godzinach 14.00-16.00 osoba prowadząca konkurs skontaktuje się telefonicznie z wybranymi w drodze procedury konkursowej nadawcami wiadomości e-mail i zada pytanie.
  4. Nagrody otrzymają osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie:
    „Jak brzmi nazwisko kapitana — dowódcy polskich sił zbrojnych broniących Wizny przed armią niemiecką we wrześniu 1939 r.?”

video


organizatorzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowe Centrum Kultury